Cesta: O nás / Zprávy & média / Tisková zpráva: ČS nemovitostní fond slaví 10 let, plánuje expanzi do Polska a Maďarska


ČS nemovitostní fond slaví 10 let, plánuje expanzi do Polska a Maďarska

ČS nemovitostní fond, který je obhospodařován investiční společností REICO České spořitelny, slaví v březnu desáté výročí svého založení. Za tu dobu investovali klienti do největšího a nejstaršího podílového nemovitostního fondu na českém trhu již 13,7 mld. Kč. Do budoucna fond analyzuje možnost rozšířit své akviziční aktivity na polský a maďarský trh.

Jak dokazují čísla, zájem Čechů o investice do realitních fondů neustále roste. Zatímco v letech 2013 a 2014 dosáhl ČS nemovitostní fond v hrubých prodejích na částku dvě miliardy korun, v roce 2015 to bylo již více než pět miliard. „Mysleli jsme, že šlo o enormní rok, který se nebude opakovat. Ovšem loni jsme dosáhli částky 5,3 miliardy v hrubých prodejích, takže čistého 4,6 miliardy. Zájem klientů investovat je velký,“ říká Filip Kubricht, předseda představenstva REICO investiční společnosti České spořitelny.

Podle analytiků bude poptávka po komerčních nemovitostech i v nejbližších letech silná. Na českém trhu je však podle Filipa Kubrichta nedostatek kvalitních kancelářských prostor a obchodních center. Strategií je tak expanze i na sousední trhy. „Hodláme se zaměřit na špičkové nemovitosti typu City Tower a Trianon a do budoucna portfolio rozšířit o nějaký retail. Přestože Česká republika pro nás zůstává hlavní zemí, začínáme se rozhlížet i v nejbližším okolí,“ říká předseda představenstva. Fond je historicky aktivní na Slovensku, kde začátkem roku koupil za 960 milionů korun třináctipatrovou budovu Park One v centru Bratislavy. Touto akvizicí získal do portfolia hlavní sídlo nadnárodní korporace Amazon, která má v pronájmu více než polovinu z celkových 13,2 tisíc m2 administrativní budovy.

Svou zahraniční akviziční činnost hodlá ČS nemovitostní fond rozšířit i na další trhy regionu střední Evropy. „Převážnou většinu našeho portfolia tvoří kancelářské budovy. Ty pro nás zůstávají prioritou, ale chtěli bychom rozšířit záběr o obchodní centra. Umím si představit investice do špičkových nemovitostí na nejdražších nákupních třídách například ve Varšavě či v Budapešti,“ uzavírá Filip Kubricht.

ČS nemovitostní fond v číslech:
- 10 let na trhu
- 11 budov v portfoliu (6x Praha, 3x Bratislava, 1x Brno a České Budějovice)
- 70 % nemovitostí v ČR, 30 % v zahraničí
- zastoupen kancelářský, maloobchodní i rezidenční sektor
- 78 % hodnoty portfolia tvoří nemovitosti s cenou nad 750 miliónů Kč
- nejdražší nemovitostí je City Tower v Praze (4,4 miliardy Kč)
- klienti fondu investovali za 10 let 13,7 miliardy Kč
- 53 000 podílníků fondu
- 70 % tržní podíl v kategorii speciálních nemovitostních fondů kolektivního investování
- 2,7 % - roční zhodnocení za posledních 5 let (k 9. 2. 2017)
- 90 % - dlouhodobá průměrná obsazenost nemovitostí v portfoliu fondu
- významní nájemníci – T-Com, Amazon, M&S, Česká spořitelna

ČS nemovitostní fond je největší a nejdéle působící nemovitostní fond zaměřený na drobnou klientelu na českém trhu. Je určen zejména konzervativním investorům a svým výnosem má za cíl se z dlouhodobého pohledu pohybovat nad úrovní státních dluhopisů.

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny.

Chcete investovat do nemovitostí? Koupit podílový list

© 2008 Investujte do nemovitostí s Českou spořitelnou | Podmínky použití | Právní upozornění | PDA | Mapa webu | Přihlášení | Publikační systém Amadeo | Tisk | Nahoru